Powered By Blogger

Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 27 marca 2012

Łuszczyca a wzrok. Czy to schorzenie może powodować pogorszenie wzroku?

Łuszczyca jest chorobą która może powodować zmiany w wielu narządach, również w oczach. Na tego typu kłopoty narażeni są szczególnie ci chorzy, u których dochodzi do powikłań w postaci łuszczycowego zapalenia stawów. Wówczas często pojawiają się : zapalenie spojówek, zapalenie rogówki lub ostre zapalenie tęczówki. Proszę pamiętać ,że wszystkie choroby oczu wymagają konsultacji u okulisty i leczenia ich u niego, a nie u lekarza leczącego łuszczycę . Tak jest i w tym przypadku. Łuszczyca nie ma natomiast żadnego wpływu na wielkość ani na pogłębienie się wady wzroku.
Źródło: Kobieta i Życie
Więcej na temat łuszczycy proszę przeczytać w postach pod tyt." Co to jest łuszczyca, postacie..."

wtorek, 6 marca 2012

Jak zachować zdrowie i młodość .Medycyna nie uwolni nas od chorób i objawów starzenia ...

Medycyna nie uwolni nas od chorób i objawów starzenia. Ale są przecież sposoby, dzięki którym możemy wzmacniać swoje zdrowie, siły witalne i wydłużać życie. Ważne jest także umiejętne rozpoznawanie wczesnych objawów chorób, które w XXI w. zagrażają nam najbardziej: alergii, nowotworów, schorzeń układu krążenia, cukrzycy i otyłości. Dlatego chciałam polecić państwu wiosenne wydanie „Pomocnika Medy­cznego”. Znajdą w nim Państwo wiele tekstów publikowanych już na łamach „Polityki”, jednak uaktualnionych i poszerzonych, bo w kwestii ratowania naszego zdrowia naukowcy oraz eksperci – do których zwrócili się o pomoc przy redagowaniu „Pomocnika” – do swoich recept wciąż dopisują nowe zalecenia.
W rozdziale I radzą, jak nie dać się alergii (sprzyjają jej np. zbyt sterylne warunki życia) i astmie, która bywa konsekwencją nieleczonej alergii. Piszą też o innych wiosennych wrogach – kleszczach roznoszących groźne choroby: boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu.
W rozdziale II omawiamy różne aspekty starzenia i sposoby przeciwdziałania im. Radzimy, jak złagodzić przykre objawy meno- i andropauzy.
Rozdział III poświęcony jest tym rodzajom chorób nowotworowych, na które Polki i Polacy zapadają najczęściej: rakowi piersi, płuca, jelita grubego. A także m.in. czerniakowi i chłoniakom, których przybywa w zastraszającym tempie. Zwracamy uwagę na badania profilaktyczne, dzięki którym można raka zdiagnozować w bardzo wczesnej fazie. A wtedy jest w pełni wyleczalny.
W rozdziałach IV i V radzą, jak uniknąć chorób serca, zawału, udaru, zakrzepicy, jak zmienić dietę i styl życia na zdrowszy.http://www.nexto.pl/rf/pr?p=12641&pid=156823
Nie zapomnieli też o użytecznych i cieszących się dużą popularnością testach, dzięki którym każdy będzie mógł sprawdzić stan swojego organizmu, kondycję, podatność na rozmaite zagrożenia, ale i zaawansowanie objawów chorobowych – by móc ocenić, kiedy zwrócić się o pomoc do lekarza. Życzą wytrwałości w trenowaniu zdrowych nawyków.
Wszystkie teksty w "Pomocniku Medycznym napisał  Paweł Walewski publicysta działu naukowego 'Polityki" z wykształcenia lekarz z zawodu dziennikarz medyczny, od czternastu lat zajmuje się popularyzacją wiedzy. Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Wydziału oraz Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.Laureat wielu krajowych i międzynarodowych nagród ,między innymi otrzymał tytuł Rzecznika Chorych na Raka.