Powered By Blogger

Łączna liczba wyświetleń

środa, 1 grudnia 2010

Zimowe problemy włosów - matowienie, elektryzowanie się, opadanie i łupież.

Zimą mamy więcej niż zwykle zastrzeżeń do swojej fryzury i kondycji włosów. Nie służą  im bowiem wahania temperatury, suche powietrze, noszenie czapek ani chodzenie z gołą głową.Stają się matowe i oklapnięte, często też przetłuszczają się, elektryzują i nęka je łupież. Jak sobie z tymi problemami poradzić?
Przetłuszczają się i jest to najczęstszy problem włosów,bo głowa pod czapką po prostu się poci, a gdy zrezygnujemy z nakrycia głowy, wydziela się więcej łoju niż zwykle.Dlatego zimą trzeba włosy myć częściej niż zwykle.Najlepiej delikatnym szamponem przeznaczonym do codziennego stosowania.Warto zmienić preparaty do stylizacji na lżejsze.Ciężkich maseczek należy używać tylko wtedy,gdy włosy są zniszczone, ale maksymalnie dwa razy w tygodniu.
Matowe włosy to efekt silnego przesuszenia. Wpływ ma na to huśtawka temperatury i nieustanne ocieranie o kaptur czy czapkę. Wtedy trzeba sięgnąć po szampon,odżywkę i maseczkę silnie nawilżające oraz suszyć włosy chłodnym nawiewem suszarki. Do pomysł to także stosowanie tzw. nabłyszczaczy albo od czasu do czasu zafundowanie sobie profesjonalnego zabiegu w salonie fryzjerskim.
Włosy się elektryzują ponieważ czapka czy kaptur ze sztucznego tworzywa powodują, że włosy po prostu stają  na głowie.Można temu zaradzić, spryskując je wodą termalną w spray"u albo sięgnąć po specjalne kosmetyki. D o pielęgnacji najlepiej stosować preparaty z serii zimowych, bo zawierają składniki o działaniu antystatycznym.

Aby włosy nie elektryzowały się, plastikowe grzebienie i szczotki zastąp drewnianymi i ceramicznymi. Dobrym, ale niestety drogim rozwiązaniem, są też suszarki i prostownice z systemem jonizacji.
Pod czapką włosy opadają i i nawet najstaranniej ułożona fryzura traci swój kształt. Jak temu zapobiec ? Po zdjęciu czapki należy pochylić głowę do dołu, przeczesać włosy palcami lub szczotką i lekko spryskać je lakierem. Można także na co dzień stosować kosmetyki zwiększające objętość- szampony i odżywki, zaś do stylizacji - kosmetyki o przedłużonym działaniu. Często się zdarza, że osoby, których łupież nie nęka, zimą maja z nim problem. Zaś te, które maja go przez cały rok, o tej porze roku nie mogą sobie z nim poradzić. A to dlatego, że teraz warunki wyjątkowo sprzyjają tej chorobie: częste zmiany temperatury i wilgoć osłabiają barierę lipidową skóry, a grzyby  wywołujące łupież lubią ciepło czapek- łatwiej się wtedy rozmnażają. Nawet jeśli łupież jest tylko dolegliwością sezonową, trzeba sięgnąć po specjalne kosmetyki. Na stałe do zimowej pielęgnacji wystarczą delikatne szampony przeciwłupieżowe- te o silnym stężeniu składników antygrzybiczych stosuje się od czasu do czasu. Jeśli problem nie minie, trzeba będzie na nich oprzeć pielęgnację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz